Nowe miejsce rekreacyjne

Brwinów

Niebawem mieszkańcy Brwinowa zyskają nowe miejsce do wypoczynku. Na terenie przylegającym do zachodniej części parku miejskiego powstanie tężnia solankowa.

Część działki gminnej w pobliżu wyjścia z parku do ul. Sochaczewskiej będzie zabudowana małą tężnią solankową. Wybrana lokalizacja nie jest przypadkowa. Działka, na której powstanie obiekt, znajduje się na skraju parku miejskiego, w pobliżu istniejących alejek parkowych. Tężnia uatrakcyjni przestrzeń  wypoczynkową i stanie się kolejnym ogólnodostępnym miejscem, gdzie będzie można odpocząć wśród zieleni i ciszy.

Konstrukcja tężni zostanie wykonana z drewna świerkowego. Wypełnienie będą stanowiły ciasno ułożone gałązki tarniny, po których od góry będzie spływała solanka. Roztwór o maksymalnym stężeniu 4,5% rozbijając się o gałązki, utworzy delikatną mgiełkę. Dzięki zawartości jodu i innych mikroelementów w solance powietrze stanie się mocno nawilżone i nasycone cennymi mikroelementami, a oddychanie nim korzystnie wpłynie na górne drogi oddechowe.

Teren przy tężni zostanie utwardzony kostką granitową. Dookoła konstrukcji zostanie ustawionych 10 ławek z oparciami. Obiekt będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Ławki i kosze będą utrzymane w kolorystyce dotychczas stosowanej w parku dla zachowania spójności małej architektury. Po uporządkowaniu terenu budowy planowane jest założenie trawników oraz nasadzenia zieleni.

Zadanie pod nazwą „Budowa tężni solankowej w parku miejskim w Brwinowie” jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koszt realizacji inwestycji wynosi 285 573,48 zł. Projekt został dofinansowany kwotą 199 901,00 zł. Zadanie będzie zrealizowane do końca grudnia 2023 r.

 

Biuletyn Gminy Brwinów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Nowe miejsce rekreacyjne”

 1. zofija pisze:

  Arkadiusz chce zrobić z Brwinowa Ciechocinek pewnie ma takie zalecenie od lekarza i od emerytek, wiec jeszcze tylko kawiarnie , dancingi a duupcig juz we własnym zakresie.

 2. Piękne pisze:

  Te straszące baraki popegeerowskie to wizytówka parku

 3. Brwinowianin pisze:

  Wszystkie inwestycje zlokalizowane są obok domu miłościwie panującemu burmistrzu Nasz Arkadiuszu prowadź nas aż po grób…
  …A LIŚCIE NADAL ZALEGAJĄ NA ULICACACH ZAPYCHAJĄC STUDZIENKI KANALIZACYJNE

  • drukarz pisze:

   Nastał jakiś specyficzny okres w działalności wójto-burmistrzo-prezydentów w gminach i miastach w Polsce. Jak nie tężnie, to nikomu niepotrzebne kładki przez Wisłę (jak u Trzaskowskiego w Warszawie), jakieś dziwaczne miejsca wypoczynku itp. A kilkanaście metrów schodów z chodnika na poziom ulicy jakiś wujek szwagra przyrodniej siostry, mający za to „firmę”, buduje już niemal rok, no w każdym razie w okresie przeciętnej, zdrowej ciąży. To gdzie my żyjemy? Cyrk z ulicy Wiejskiej w Warszawie rozlewa się po Polsce coraz większą strugą. Czy w każdej gminie trzeba będzie organizować domy dla nerwowo niespełnionych?

   • Porządkowy pisze:

    Jeśli tych barierek zasłaniających schody w tunelu nie usuną na dniach to sam je osobiście któregoś dnia zwalę z tych schodów na dół! To jest jakiś absurd , że nic sie nie dzieje, schody niby skończone, a barierki nadal tam są…PRL

    • Anonim pisze:

     No, a kolejny skandal z roślinami wetkniętymi w dołki przy ulicy Pszczelińskiej?! To taka nowa platformerska „moda” na kwietniki? Dobrze, że nie powtykali czarnym do góry, ale kto wie, może jak przyjdzie sugestia z cyrkowego niby sejmu, albo od tuskoidów z samej góry, to wbrew zasadom biologicznym będą sadzić korzeniami do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły