Nowe miejsce dla przedszkolaków

Nadarzyn

Dzieje się w Nadarzynie – gmina wciąż inwestuje w placówki oświatowe. Kolejną jest budowa przedszkola w Wolicy.

Kolejne placówki przechodzą modernizację – szkoły w Młochowie i Nadarzynie rozbudowano, szkoła w Kostowcu zyskała nową sale gimnastyczną. Teraz przyszedł czas na budowę przedszkola w Wolicy.
6 maja wójt gminy Nadarzyn – Dariusz Zwoliński – podpisał umowę z prezesem firmy Ella, Bronisławem Gawrylczykiem, na budowę przedszkola. Wykonawca z Sochaczewa złożył najkorzystniejszą ofertę przetargową – ponad 12 mln zł.

Poza Wójtem Nadarzyna i Prezesem firmy wykonawczej, przy podpisaniu umowy obecni byli: zastępca Skarbnika Gminy – Beata Olszewska, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego – Maria Aleksińska oraz kierownik Referatu Inwestycji – Anna Gutowska. Byli tam również przedstawiciele wsi Wolica: radny – Jacek Żukowski, sołtys – Stanisław Żukowski, a także dyrektor przedszkola – Aneta Borys.

Sześciooddziałowe przedszkole gminne dla 150 dzieci z salami edukacyjnymi, salą do zajęć sensomotoryki, salą widowiskową, pokojami pedagoga oraz logopedy powstanie na gminnej działce obok terenów rekreacyjnych w Wolicy – informuje Dariusz Zwoliński. Zakończenie prac i oddanie placówki do użytku planowane jest w lipcu 2023 roku. – dodaje.

Inwestycja ma właściwie same „plusy”. W placówce będzie grupa 2,5-latków. Lokalizacja przy trasie S8 pozwoli na sprawne przywożenie i odbieranie dzieci. Przedszkole będzie naprawdę „po drodze do pracy” w Warszawie. I wreszcie – dzięki niej ilość miejsc w gminnych, publicznych przedszkolach i przyszkolnych oddziałach przedszkolnych zwiększy się do 600 miejsc.

Przy tej okazji wójt Nadarzyna poinformował o dalszych projektach inwestycyjnych. Jeszcze w tym roku w planach jest: termomodernizacja żłobka w Ruścu, budowa placu zabaw w przedszkolu w Nadarzynie oraz remont łazienek w szkole podstawowej w Woli Krakowskiej. Ponadto będzie ciąg dalszy działań związanych z informatyzacją szkół gminnych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowe miejsce dla przedszkolaków”

  1. Daniel pisze:

    PSL , PO i SLD po czarnym proteście buduje przedszkola…. kupy się to nie trzyma

  2. Xd pisze:

    A zapomniał o placu zabaw dla psów. Może niech zacznie od kanalizacji bo szambo gminę zalewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły