Nowe miejsca dla autobusów w Grodzisku

Grodzisk Maz.

W Gminie Grodzisk Mazowiecki pojawi się nowa zatoka autobusowa oraz zajezdnia autobusowa. Magistrat ogłosił przetarg na roboty budowlane.

Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwszym z nich jest budowa zatoki autobusowej i miejsca postojowego dla autobusów. Znajdzie się u zbiegu ulic Towarowej i Traugutta w Grodzisku Mazowieckim. W planach przewiduje się także budowę stacji ładowania autobusów miejskich wraz z linią zasilającą. Całość będzie oświetlona lampami LED. Dla bezpieczeństwa zamontowana będzie sieć miejskiego monitoringu. Dodatkowo okolice zatoki zyskają nowe chodniki, a miejsca niezagospodarowane zostaną obsiane trawą.

Drugie zadanie w ramach tego zamówienia dotyczy budowy zajezdni autobusowej w Chrzanowie Dużym, na działce przy ul. Cieszyńskiej. Co zaliczy się do inwestycji? Jezdnia manewrowa, dwa miejsca postojowe dla autobusów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania, budowa wysp i chodników, poboczy gruntowych oraz zagospodarowanie zieleni. Dodatkowo obiekt zyska kanalizację deszczową, oświetlenie LED i monitoring. Wjazd do zajezdni zaplanowano od ul. Cieszyńskiej.

Na budowę zatoki przy ul. Traugutta/Towarowej magistrat przewidział 180 dni od daty podpisania umowy, a zajezdni – 200 dni od daty podpisania umowy. Na oferty od wykonawców Gmina Grodzisk Mazowiecki oczekuje do 15 listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowe miejsca dla autobusów w Grodzisku”

  1. Wupi pisze:

    Zajezdnia to jest na Chełmońskiego, tam autobusy są naprawiane i odbywają postoje w nocy. Czy w Chrzanowie ma być zajezdnia dla autobusów elektrycznych należących do miasta czy po prostu pętla dla pasażerów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły