Nowe książki w Bibliotece Publicznej w Brwinowie

Brwinów

Po nowości wydawnicze można udać się do księgarni… lub do biblioteki! Biblioteka Publiczna w Brwinowie otrzymała dotację w wysokości 13.700 zł na zakup nowych książek.

Na rynku wydawniczym w Polsce pojawia się wiele nowości, które mogą zaciekawić nie tylko pasjonatów czytelnictwa, lecz także osoby, które rzadziej znajdują czas na lekturę. Dużą popularnością cieszą się serie powieściowe autorów współczesnych, a zdecydowana większość obecnie wydawanych książek prezentuje wysoki poziom edytorski. Przekonać się o tym można w bibliotece, gdzie na półkach znaleźć można nie tylko klasykę publikowaną od dziesięcioleci, lecz także książki z aktualnych list bestsellerów. Wieloletni Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa umożliwia bibliotekom zwiększenie środków na zakupy. Dotację, której dysponentem jest Biblioteka Narodowa, można otrzymać nie tylko na książki ukazujące się drukiem, lecz także na multimedia czy usługę zdalnego dostępu do książek w formacie e-booków lub audiobooków. W ostatnich dniach ogłoszono wyniki tegorocznej edycji – listę 2265 placówek, które otrzymają dofinansowania w różnej wysokości. Najwyższe dotacje przekraczające 200 tys. zł trafiły do kilku dużych książnic w miastach wojewódzkich, a najniższe dofinansowanie wynosiło 1.500 zł.

Tym razem Biblioteka Publiczna w Brwinowie otrzymała dotację w wysokości 13.700 zł. Dokładając do tego środki własne, będzie mogła kupować systematycznie kolejne pozycje. Już teraz na stronie biblioteka.brwinow.pl można obserwować pojawiające się co miesiąc nowości. Wśród przybywających książek są i kryminały, i książki popularnonaukowe, i powieści, i reportaże. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Biblioteka Publiczna w Brwinowie zachęca do sięgnięcia po książkę na różne sposoby – nie tylko poprzez zakupy nowości, lecz także konkursy. Do 17 września można zagrać w „Wakacyjne bingo”, w wersji dla czytelników dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na stronie: biblioteka.brwinow.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.