Nowe drzewa w Młochowie

Nadarzyn

W Młochowie odbywają się właśnie zabiegi pielęgnacyjne drzew. Ponadto Gmina wykona nasadzenia nowych drzew.

W sumie chodzi o pielęgnację 253 drzew przy Alei Starych Lip w Młochowie. Wśród nich 151 to pomniki przyrody. „Spa” drzew przeprowadzi firma OGRÓD z Łukowa.

Zadanie będzie kosztować 85 tys. zł. Ma to na celu odświeżenie wizerunku Alei Starych Lip. Za te pieniądze przeprowadzone będą zabiegi pielęgnacyjne na prawie 3-kilometrowym odcinku drogi.

Wójt Nadarzyna – Dariusz Zwoliński – przypomina także o możliwości zostania niechlubną „gwiazdą” nadarzyńskich fotopułapek. Tutaj „wystarczy” naśmiecić. Byłoby również idealnie, aby podróżujący wzdłuż drogi powiatowej Młochów – Parole nie traktowali Alei lipowej jako przysłowiowego śmietnika i nie pozbywali się na niej swoich śmieci – apeluje wójt.

Za zgodą konserwatora na przełomie 2022 i 2023 roku pojawi się kilkadziesiąt nowych drzew. Zasilą one drzewostan Parku Młochowskiego. Będzie… przepięknie – podsumowuje Zwoliński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.