Nowe budynki dla mieszkańców Grodziska w budowie [FOTO]

Ruszyła budowa trzech budynków wielorodzinnych przy ul. Ułańskiej. Znajdzie się w nich 35 mieszkań. Do nowych lokali zostaną przeniesieni mieszkańcy ze starych budynków przy ul. Spiskiej i Langiewicza.

Przy ul. Ułańskiej 18 powstaną trzy budynki dwukondygnacyjne budynki wielorodzinne. Na parterze każdego z nich znajda się mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Łącznie we wszystkich budynkach będzie sześć takich lokali. Inwestycja obejmuje także budowę chodników i miejsc parkingowych, a także montaż ławek oraz stojaków na rowery oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Nowe budynki staną w miejscu pustostanów i budynku gospodarczego.

Budowa znajduje się w obszarze Gminnego Programu Rewitalizacji, którego celem jest poprawa jakości życia pod względem zamieszkania i pracy poprzez tworzenie i wzmacnianie udogodnień związanych z funkcjonowaniem przestrzeni publicznych.

Gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę lokalów mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy w wysokości 85% kwoty poniesionych kosztów. Całkowity koszt inwestycji to prawie  8,45 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w maju 2025 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.