Nowa SKM w piątek? Póki co jedzie do Tłuszcza

Region

Nowy pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej na trasę najprawdopodobniejwyruszy w najbliższy piątek - dowiedzieliśmy się od dyrektora SKM ds. Przewozów, Tadeusza Płońskiego.

Termin oddania nowego składu do użytku był przekładany już kilka razy. Najnowszy termin to 9 kwietnia. O tym, czy nic się nie zmieni będzie wiadomo w środę. Nowy pociąg na Mazowsze z Nowego Sącza ma trafić nad ranem. – Już dmucham na zimne. Jeśli faktycznie przyjedzie, to będę mógł na pewno powiedzieć, że w piątek będzie inauguracja nowego pociągu – powiedział nam Płoński.

Póki co, nowa SKM pojedzie do Tłuszcza. Spółka wynajęła tam ochronę, a pociąg będzie stał na terenie zamkniętym. To zabezpieczenia przed wandalami. Inauguracja musi bowiem przebiec bez żadnych zakłóceń.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy pociąg ruszy na trasę w piątek ze stacji Warszawa Wschodnia w stronę Pruszkowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.