Nowa SKM przyjechała! W piątek przewiezie pasażerów

Region

To już jest pewne! W piątek nowy skład Szybkiej Kolei Miejskiej wyjedzie na trasę Pruszków - Sulejówek.

Nad ranem w okolice Warszawy dotarła nowa SKM. Przyjechała z Nowego Sącza, gdzie swoją siedzibę ma jej producent, firma Newag.

Inauguracja nowego składu nastąpi w piątek. O godz. 12.15 pociąg wjedzie w perony na dworcu Warszawa Wschodnia w kierunku Pruszkowa. O godz. 12.52 na drugi tor przy tym samym peronie wjedzie planowa SKM z Sulejówka. Pasażerowie zostaną poproszeni o przesiadkę do najnowszego nabytku i ruszą dalej do Pruszkowa.

Do tego czasu pociąg będzie stał na bocznicy w Tłuszczu. Teren jest tam ogrodzony, spółka SKM wynajęła ochronę, aby wandale jej nie pomalowali.

Nowy pociąg SKM jest dłuższy od obecnie jeżdżących. Składa się z czterech wagonów, w dwóch środkowych są trzy pary drzwi. Inne jest też wnętrze w porównaniu do obecnie jeżdżących 14WE. Więcej siedzeń będzie miało układ podobny do warszawskiego metra.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.