Nowa SKM: pozytywne wrażenia pasażerów

Region

W piątek na trasie Pruszków - Sulejówek rozpoczął kursowanie najnowszy nabytek Szybkiej Kolei Miejskiej. Zapytaliśmy pasażerów o ich wrażenia z przejazdu.

Nowy pociąg 19WE został wyprodukowany przez nowosądecką firmę Newag. Do czerwca w posiadanie spółki SKM mają trafić trzy kolejne takie pojazdy.

Nowa SKM rozpoczęła kursowanie na stacji Warszawa Wschodnia. Pierwszych pasażerów przewiozła do Pruszkowa. Wrażenia z przejazdu nie były jednakowe, ale przeważały głosy pozytywne.

– Jest cichutko, ciszej niż w poprzedniej wersji. Tamte pociągi (14WE – przyp. red.) też były ciche, ale po jakimś czasie się zużyły i teraz są głośniejsze. Poza tym pojawiają sie w nich drgania – powiedział jeden z podróżnych. Dodał także, że siedzenia są wygodniejsze.

Pewna pani nowym pociągiem SKM była wręcz zachwycona. – Jest piękny. Oby tylko nikt go nie zdewastował – przyznała. Dwóch młodych ludzi nie widziało znaczących różnic. Wyróżnili jedynie „telewizorki”, które ich zdaniem są jednak niepotrzebne. Wśród pasażerów znaleźli się również tacy, którzy w ogóle nie wiedzieli, że uczestniczą w inauguracyjnym przejeździe nowego nabytku SKM.

Czytaj więcej o inauguracji pociągu 19WE

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.