Nowa SKM: kolejne przesunięcie terminu

Region

Obiecywano nam już grudzień, obiecywano styczeń. Ostatnio otrzymaliśmy zapewnienie, że nowy pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej pojawi się w połowie lutego. Po raz kolejny jednak termin ten został przesunięty.

Na antenie TVN Warszawa dyrektor ZTM, Leszek Ruta powiedział, że nowy skład SKM na warszawskie i podwarszawskie tory wyjedzie w pierwszych dniach marca. Tę informację potwierdził nam dyrektor ds. przewozów w spółce SKM, Tadeusz Płoński, który jeszcze dwa tygodnie temu zapewniał nas, że pociąg będzie służyć pasażerom od połowy lutego.

– Nowa SKM ruszy na trasę 1 marca, najpóźniej 4. To tak na 99 procent – powiedział nam Płoński. Dyrektor zapowiedział, że po 20 lutego będzie wszystko jasne na 100 procent.

Władze spółki chciałyby, aby pociąg dotarł do Warszawy w ostatnim tygodniu lutego. Potrzebny będzie bowiem czas na naklejenie np. regulaminów i oznaczeń ZTM. Kasowniki mają być już zamontowane przez producenta.

Zgodnie z umową z nowosądecką firmą Newag, do końca czerwca Szybka Kolej Miejska w Warszawie ma być wzbogacona o cztery nowe składy. Każdy z nich będzie składał się z trzech wagonów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.