Nowa poczta w Pruszkowie! I zapowiedź kolejnej

Region

Poczta Polska otworzyła nowy oddział w Pruszkowie. To ułatwienie głównie dla mieszkańców osiedla Prusa. Dobre czasy być może przyjdą także dla Żbikowa.

Wygląda na to, że zarządzający Pocztą Polską wzięli sobie do serca uwagi płynące z wielu stron. Mieszkańcy narzekali na zbyt długie kolejki i bałagan, przez który czasem ginęły listy i paczki. Sytuację powinien poprawić nowy oddział w pawilonie 23 przy ul. Emancypantek 4, który działa od tygodnia.

Poczta Polska podpisała umowę agencyjną z prywatnym podmiotem. Mieszkańcy mogą tam załatwić wszystkie typowe sprawy, czyli np. wysłać i odebrać list, nadać list polecony i paczkę. W tym oddziale część mieszkańców odbiera także przesyłki awizowane (spis ulic przedstawiamy niżej).

Jeśli punkt pocztowy przy ul. Emancypantek okaże się dobrym pomysłem, będzie możliwość zwiększenia w nim ilości okienek. Obecna umowa obowiązuje do końca kwietnia 2011 roku. Jest jednak możliwość jej przedłużenia.

Poczta Polska już myśli o kolejnym oddziale w Pruszkowie. Być może, na takich samych zasadach jak ostatnio otwarta, powstanie na Żbikowie, w okolicach ul. Ciechanowskiej.

Rejon, z którego mieszkańcy realizują awizo:

ul. Wokulskiego
ul. Anielki
ul. Antka
ul. Przy Księżycu
ul. Emancypantek
ul. Rzeckiego
ul. Zasławskiej
ul. Anielki
ul. 2-go sierpnia
ul. 1-go Sierpnia
ul. Targowa

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.