Nowa tężnia w Pruszkowie – trzech chętnych na wybudowanie

Pruszków

W połowie czerwca informowaliśmy Was o przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta Pruszkowa na budowę nowej tężni solankowej. Ma być zlokalizowana w Parku Mazowsze. Są chętni na jej wybudowanie.

Projekt przygotowała Joanna Okraska. W odróżnieniu do tężni w pruszkowskim Parku Kościuszki, ta będzie miała kształt ścianki z daszkiem. Wokół niej znajdzie się osiem ławek, kosz na śmieci i regulamin. Wykonane będą również nowe nasadzenia i chodniki z kostki kamiennej. Poza budową tężni i wykonaniu infrastruktury towarzyszącej, wykonawca będzie musiał zadeklarować serwis i jej bieżące monitorowanie – wymiana i uzupełnianie solanki w miarę potrzeb, wyłączanie tężni na okres zimowy.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 12 tygodni od podpisania umowy. Urząd na tę inwestycję ma zamiar przeznaczyć 600 tys. zł.

Do przetargu przystąpiły trzy podmioty. Tylko jeden z nich nie spełnia kryterium ceny. Swoją ofertę przedstawiła firma SORTED Sp. z o.o. z Piaseczna – z realizacją zadania za 637 tys. zł. Drugą firmą jest Support Barbara Oleksiak z Pruszkowa – z realizacją za 454 tys. zł. Trzeci podmiot to AS BUD Albert Śpiewakowski z Warszawy – z realizacją za 495 tys. zł.

Na ten moment Urząd nie podjął decyzji, komu powierzy to zadanie. O dalszych losach projektu będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowa tężnia w Pruszkowie – trzech chętnych na wybudowanie”

 1. Ja! pisze:

  Regulamin?
  Bez regulaminu tężnia nie zadziała.
  Żbików uzdrowiskiem!
  Hurra!
  Się pytam co za piscielce po nocy na torach robią łomot, który nie tylko na tężniach słychać ale kurfa w całym mieście.
  Uzdrowisko!!

 2. Sigma pisze:

  Tężnia „Pod topielcem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły