Nowa strefa rekreacji w gminie Brwinów [FOTO]

Dbanie o sprawność ruchową jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku seniorów. Brwinowscy seniorzy (i nie tylko) będą mogli korzystać z nowej strefy rekreacji.

Zielona strefa rekreacji powstała właśnie między Osiedlem Sochaczewska i ul. 11 Listopada. Co tam się pojawi? Na ponad 740 mkw. są urządzenia dla seniorów, dwa bulodromy i alejka prowadząca w stronę ul. Moczydłowskiego.

Seniorzy, i nie tylko, w strefie rekreacji będą mogli korzystać z dwóch ogólnorozwojowych zestawów sprawnościowych, gry pamięciowej, kół do ćwiczeń dłoni, trenera nadgarstków, równoważni i dwóch bulodromów o wym. 16 x 5 m.

Powstała także wygodna alejka prowadząca do strefy od ul. Moczydłowskiego. Uliczka ma nawierzchnię z betonu asfaltowego z granitowym obrzeżem. Do tego na całym skwerze pojawiły się ławki, kosze oraz oświetlenie.

Strefa jest dostępna dla wszystkich, ale zaprojektowano ją z myślą o seniorach. Nie ma tu typowych urządzeń dla siłowni plenerowych. Urządzenia tu ustawione mają raczej za zadanie poprawienie ruchomości w stawach, krążenie krwi, wydolność oddechową i koordynację ruchową organizmu. Kolejnym celem jest integracja seniorów, którzy mogą spotykać się na świeżym powietrzu we własnym gronie, ale też integrować się z młodszymi osobami, które korzystają ze strefy.

Aby seniorzy bez problemu mogli korzystać z ustawionych sprzętów, Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie zorganizował zajęcia, podczas których uczestnicy nauczyli się obsługi przyrządów, aby ćwiczenia były przyjemne i bezpieczne.

Strefa rekreacji została wybudowana przez gminę Brwinów ze wsparciem środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zadanie pn. „Budowa strefy aktywizacji osób starszych w Brwinowie” dofinansowano w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.