Nowa strefa rekreacji – nowe drzewa [FOTO]

Wolontariat jest nieobcy urzędnikom brwinowskiego magistratu. 13 października w ramach wolontariatu pracowniczego zasadzili drzewa przy nowej strefie rekreacji.

Brwinowski krajobraz wzbogacił się o około 20 nowych drzew. Zasadzili je pracownicy Urzędu Gminy Brwinów i Straży Miejskiej. Wokół miejsca aktywizacji seniorów pojawiły się platany klonolistne, klony pospolite oraz wiśnie piłkowate.

Zasadzone drzewa poprawią jakość powietrza, będą chronić przed hałasem, a w przyszłości wpłyną pozytywnie na estetykę miejsca – mówią urzędnicy z brwinowskiego Urzędu. Podkreślają oni również, że w planach mają zasadzenie jeszcze większej ilości drzew.

Po pracy przyszedł czas na odpoczynek. Jak przystało na miejsce – aktywny odpoczynek. Urzędnicy rozegrali krótki turniej gry w boule. Przy okazji wypróbowali dwa boulodromy na terenie miejsca aktywizacji seniorów. Spośród czterech zespołów wygrał Arsenal Brwinów.

Ci, którzy chcieli po prostu odpocząć, mogli skorzystać z ław i stołów lub licznych ławek. Najaktywniejsi mogli skorzystać z siłowni plenerowej z przyrządami, których w „normalnych” miejscach tego typu nie są spotykane. Są to m.in. siatki do przechodzenia, równoważnie, drążki do ćwiczeń, mostek z poręczami, koła do ćwiczeń dłoni, trener nadgarstków.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.