Nowa siłownia i plac zabaw przy Lipowej w Nadarzynie

W Nadarzynie na koniec 2022 roku odebrana została inwestycja „Rozbudowa terenu rekreacyjnego Nadarzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – ulica Lipowa”. Zadanie to było dofinansowane przez urząd marszałkowski.

Jeszcze w 2018 roku wójt Nadarzyna, Dariusz Zwoliński, zadeklarował mieszkańcom NSM budowę siłowni plenerowej na terenie rekreacyjnym przy ul. Lipowej. Trochę czasu to zajęło. Jednak dzięki temu udało się to zadanie mocno rozbudować – wyjaśnia „mały poślizg czasowy” wójt Nadarzyna.

Dzięki przesunięciu w czasie tej inwestycji, udało się wybudować siłownię i jeszcze więcej. Pojawił się tam również treningowy Street Workout i nowy plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo cały teren wyposażono w kamery monitoringu miejskiego, by zapobiec aktom wandalizmu.

Jeśli chodzi o plac zabaw, wójt zaznaczył, że pojawiają się na jego temat różne głosy, także mówiące, że poprzedni plac był lepszy i atrakcyjniejszy. Włodarz Nadarzyna zaznacza, że zabawki z poprzedniego placu zabaw były już stare i mogły stanowić niebezpieczeństwo dla najmłodszych. Na nowym placu zabaw atrakcje posiadają atesty, spełniają warunki BHP i są dostosowane do dzieci w różnym wieku.

Podczas budowy nowego miejsca dla najmłodszych uporządkowano teren – usunięto zakrzaczenia i posusz drzewny. Na wiosnę zaplanowano nowe nasadzenia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.