Nowa siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej

Otwarto nową siedzibę Warsztatu Terapii Zajęciowej KSN AW w Milanówku. Decyzją władz powiatu grodziskiego miejsce to zostało udostępnione bezpłatnie.

W terapeutycznych zajęciach w nowym miejscu bierze udział 35 osób. Do wyboru jest m.in. pracownia komputerowa, ceramiczna, plastyczna. Nowa siedziba WTZ znajduje się przy ul. Piasta 30 w Milanówku.

– Nowy lokal dla WTZ, po aptece, jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teraz poszczególne pracownie znajdują się na jednym poziomie, a uczestnicy mają dzięki temu komfort pobytu – mówi ks. Stanisław Jurczuk, kierownik Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

Jak dodaje ks. Stanisław Jurczuk: – Nowa przestrzeń dla WTZ też nie jest przypadkowa i ma duże znaczenie. Mieszkańcy Milanówka, ale i osoby niepełnosprawne mogą się ze sobą integrować.

Dla uczestników warsztatu ważne jest położenie bliska odległość od dworca kolejowego oraz Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowa siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej”

  1. Mirka pisze:

    Żart. Byłam i widziałam.Małe pomieszczenia, wąskie korytarze, podobno była codzienna rehabilitacja. Podobno bo teraz nie ma. A pomieszczenie psychologa przypomina schowek na szczotki. Nie wiem jak można było zrobić coś takiego NIEPEŁNOSPRAWNYM. Może jakaś niezależna kontrola by się przydała odnośnie tego miejsca.

  2. Anonim pisze:

    To jest żart. Byłam widziałam. Małe pracownie, zabrana możliwość codziennej rehabilitacji. Mam nadzieję, że to zaklinanie rzeczywistości że coś jest dobre skończy się. Może władza i dobrodziej zaczną dbać nie tylko o siebie i głosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły