Nowa jakość ulic Majowej i Pięknej

Pruszków

Komfort i bezpieczeństwo – to efekty przebudowy ul. Majowej i ul. Pięknej. Inwestycje w infrastrukturę stanowią priorytet dla władz Miasta Pruszkowa.

Zakończyła się przebudowa ul. Majowej i ul. Pięknej. Kilkumiesięczne prace zaowocowały powstaniem nowoczesnej i funkcjonalnej infrastruktury, która zwiększa komfort użytkowników ruchu. – W pierwszej połowie listopada dokonaliśmy odbioru prac związanych z przebudową ul. Majowej i ul. Pięknej. Odwiedzając regularnie plac budowy, obserwowaliśmy kolejne zmiany na wspomnianych ulicach. Dziś możemy podziwiać efekt końcowy inwestycji i korzystać z nowej nawierzchni jezdni oraz chodników  – mówi Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

– To kolejna inwestycja infrastrukturalna, którą zrealizowaliśmy w tym roku. Konsekwentnie zwiększamy bezpieczeństwo na lokalnych drogach i dbamy o komfort kierowców, rowerzystów i pieszych – dodaje Prezydent Paweł Makuch.

W ramach inwestycji związanej z przebudową ul. Majowej i ul. Pięknej, została wykonana nowa jezdnia i chodniki. Dzięki temu piesi bezpiecznie dostaną się ul. Majową do kładki nad torami PKP, a kierowcy w komfortowy sposób dojadą do ul. Bohaterów Warszawy. Wyznaczone zostały również miejsca postojowe. Zadanie obejmowało również budowę oświetlenia.

– Niezwykle istotnym aspektem inwestycji związanej z przebudową ul. Majowej i ul. Pięknej było wykonanie odwodnienia drogi, którego wcześniej nie było. Dodatkowo, w ramach porozumienia z PGE, napowietrzną linię energetyczną zastąpiono kablową – przedstawia Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Wartość przedmiotu zamówienia to 2 462 126 zł.

pruszkow.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Nowa jakość ulic Majowej i Pięknej”

  1. Anonim pisze:

    Mają się dobrze

  2. Pruszkowianin pisze:

    Szkoda ,że na ul. Pięknej zabrano pieszym chodnik .W jego miejsce zrobiono parking przerywany kawałkami chodnika w związku z czym chodzimy slalomem -chodnik , jezdnia czasem po parkingu jak pusty. Zdarza się ,że po tym kawałku chodnika też nie da rady iść bo stoją auta mimo znaku 'KONIEC parkingu.Parking w dodatku usytuowany jest pod samymi oknami co jest szczególnie uciążliwe latem przy otwartych oknach.Wystarczyło pomyśleć i zamiast po nieparzystej stronie robić ścieżkę szerokości 1m ze słupami elektrycznymi co kilka metrów to wykorzystać to miejsce na parking .Po tamtej stronie żaden budynek nie stoi przy ulicy po parzystej większość.

  3. Parasol pisze:

    Co z menelami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły