Nowa hala w michałowickiej szkole

Michałowice

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach lekcje WF-u będą już odbywać się na nowej sali. Nowoczesny obiekt właśnie został otwarty.

W Michałowicach powstała nowa przyszkolna hala sportowa – budowano ją od czerwca 2021 roku. To doskonałe miejsce, by dzieci rozwijały swoje sportowe umiejętności i pasje w odpowiednich warunkach.

Na sali można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenis. Rozgrywki sportowe może obserwować z trybun aż 190 osób. Oczywiście obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Poza salą gimnastyczną, wybudowane zostało całe zaplecze. Dzieci mogą korzystać z szatni z toaletami i prysznicami. Ponadto znalazły się tam pomieszczenia dla nauczycieli i magazyny.

Obiekt został otwarty z wielką pompą. Było przecięcie wstęgi, przemówienia oraz występy artystyczne.
Michałowicka szkoła przeszła także termomodernizację – została ocieplona, zainstalowano fotowoltaikę i pompy ciepła.
W placówce przebudowano instalację gazową i ogrzewanie szkoły. Wymieniona została również część okien i drzwi, wyremontowano dach, schody wejściowe i pochylnię dla osób z niepełnosprawnością. Wymieniono także sieć komputerową – dodają michałowiccy urzędnicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.