Szczepienia w Brwinowie i Nadarzynie

Region

Trzy gminy z naszego regionu oferują szczepienia przeciw wirusowi HPV. Pierwsza dawka została podana niektórym mieszkankom Podkowy Leśnej. Wciąż nieznane są natomiast terminy w Brwinowie i Nadarzynie.

Do pierwszych szczepień doszło w Podkowie Leśnej dwa dni temu. Jak się dowiedzieliśmy, zgłosiły się trzy dziewczynki ze szkoły Klubu Inteligencji Katolickiej. W przyszłą środę, 12 maja, pierwszą dawkę otrzyma 11 dziewcząt z państwowej szkoły przy ul. Jana Pawła II. Przypomnijmy – w tym roku programem szczepień przeciw wirusowi HPV w Podkowie objęty jest rocznik 1998. Druga dawka będzie podawana najprawdopodobniej 9 czerwca.

Kwota, jaką gmina przeznaczyła w tym roku na wspomniane szczepienia to 20 790 zł. Już  wiadomo, że pieniędzy zostanie, gdyż suma ta przewidywała szczepienie 21 osób. Rok temu gmina musiała zapłacić 19 800 zł.

Gmina Brwinów w tym roku planuje zaszczepić 105 dziewcząt z rocznika 1995. Trzy dawki kosztować będą 85 tys., choć i w tym przypadku pewnie nie cała kwota zostanie wydana. Wszak szczepienie nie jest obowiązkowe. W Nadarzynie gmina sfinansuje jedynie dwie dawki – za trzecią będą musieli zapłacić rodzice bądź opiekunowie.

Zarówno w Brwinowie, jak i Nadarzynie wciąż nie są znane dokładne terminy szczepień, a trzeba pamiętać, że w ubiegłym roku w Nadarzynie pierwsza dawka była podawana w kwietniu. W obu gminach przetarg wygrał Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nadarzynie. Magdalena Karpińska z SPGZOZ nie zna jeszcze terminów szczepień w Nadarzynie. Wstępne ustalenia są natomiast w Brwinowie.

– Plany są takie, że na początku czerwca zostanie podana pierwsza dawka, a w sierpniu druga – powiedziała Karpińska. Zastanawiający jest jedynie termin wakacyjny, który może być problemem dla niektórych dziewcząt.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.