(Nie)wszyscy święci na drodze

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej drogówki zatrzymali na drogach powiatu trzech nietrzeźwych kierowców. Grozi im za to do 2 lat pozbawienia wolności

Do pierwszego zatrzymania doszło w niedzielne popołudnie w Pruszkowie, przy rondzie Solidarności. Kierujący fordem został przebadany przez policjantów alkomatem. Okazało się, że w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Co więcej, 42-latek ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do września 2025 roku. Zatrzymany usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości i złamania zakazu sądowego.

Dwóch pozostałych kierujących zatrzymano na drogach gminnych Raszyna 1 listopada. Kilka minut po godz. 8.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego suzuki. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila w organizmie mężczyzny.

Po zakończeniu kontroli policjanci wrócili do patrolowania ulic Raszyna. Tam zatrzymali kolejnego kierowcę, jadącego chryslerem. 34-latek nie dość, że miał 0,5 promila w organizmie, to w dodatku prowadził auto bez uprawnień.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej komendy i dodaje – Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, należy powiadomić o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.