Nietrzeźwy, z zakazem prowadzenia i do tego poszukiwany

Pruszków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego 44-latka. Okazało się, że jazda na podwójnym gazie nie była jego pierwszym „występkiem”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Pruszkowie zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jak się później okazało nie pomylili się.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli i przeprowadzili badanie kierowcy. 44-letni kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej mężczyzna nie był w stanie okazać prawa jazdy, ponieważ decyzją sądu miał zakaz prowadzenia pojazdów.

To jednak nie koniec. Po sprawdzeniu danych 44-latka w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczoną karę pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.