Nietrzeźwy kierowca zatrzymany z narkotykami

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód mając 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna w aucie posiada narkotyki.

W trakcie nocnego patrolu policjanci z pruszkowskiej komendy zwrócili uwagę na kierującego, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli. Szybko wyszło na jaw co jest powodem jego nerwowego zachowania. Po wykonaniu badania okazało się, że kierowca ma prawie 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podejrzenie policjantów wzbudziły również słoiki z zawartością suszu oraz zawiniątka, które przewoził mężczyzna.

Mężczyzna zaznaczał, że w słoikach znajdują się lecznicze konopie oraz mąka. Badania narkotesterami wykazały jednak coś zupełnie innego. Okazało się, że substancje to marihuana i metamfetamina.

Kierowca został zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem po użyciu alkoholu oraz posiadania środków odurzających.

Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karę aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli jest to znaczna ilość – karą jest pozbawienie wolności do lat 10.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Nietrzeźwy kierowca zatrzymany z narkotykami”

  1. mieczysław w. pisze:

    0.5 To jak po kompociku .. całkiem niedawno odpoczywający w Polsce po stresie frontowym ukry miały po 2 z groszami promili zabili przy tym młodą kobietę . wie ktoś jaka to była narodowość zatrzymanego ?

  2. gds pisze:

    lecznicze konopie a marihuana to to samo dzbany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły