Nietrzeźwy bez uprawnień spowodował dwie kolizje

Pruszków

Pruszkowscy policjanci zatrzymali 54-latka, który wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości i spowodował dwie kolizje. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd.

Policjanci z pruszkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji. Z informacji wynikało, że kierujący oplem spowodował kolizję z BMW, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce zostali wysłani mundurowi.

– Chwilę później dyżurny ponownie odebrał telefon, również od pokrzywdzonego, który kierował pojazdem BMW i na jego tył najechał kierujący samochodem Opel. Sprawca także oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje asp. sztab. Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Lista przewinień zatrzymanego jest całkiem długa. Po zbadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu okazało się, że wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości. Policjanci sprawdzili także kartotekę 54-latka. Okazało się, że jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary więzienia.

Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego. – Ponadto odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mając dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – podsumowuje Orlik.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.