Nietrzeźwa 19-latka skopała i opluła ratowników, którzy przybyli by jej pomóc

Grodzisk Maz.

Ta sytuacja zakończyła się interwencją grodziskiej policji i osadzeniem w celi agresywnej 19-latki. – Nietrzeźwa kobieta wulgarnie zachowywała się w stosunku do udzielających jej pomocy ratowników medycznych, a potem również policjantów – przedstawia asp. sztab Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Było przed godz. 20.00 gdy w miniony weekend policjanci zostali wezwani na interwencję. Jak okazało się po przybyciu na miejsce, ratownicy medyczni próbowali udzielić pomocy 19-letniej kobiecie, która źle się poczuła. Ktoś zauważył słaniającą się na krawężniku dziewczynę i zaalarmował pogotowie.

Ale… na chęć pomocy kobieta zareagowała agresywnie, wyzywała, szarpała, kopała i pluła na załogę pogotowia. Podczas awantury uszkodziła też torbę medyczną. Dostało się również policjantom.

– Podczas podjętej przez policjantów interwencji, kobieta nie zareagowała na polecenie zaprzestania agresywnych zachowań i także obrażała funkcjonariuszy i kopała jednego z nich. Policjanci zakończyli interwencję zatrzymaniem nietrzeźwej 19-latki – wyjaśnia asp. sztab Katarzyna Zych.

Po wytrzeźwieniu Emilia J. usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych i naruszenia ich nietykalności cielesnej. 19-latka odpowie także za wykroczenie zniszczenia mienia ratowników. Kobieta dobrowolnie poddała się karze za popełnione przestępstwa. Będzie musiała wykonywać prace społeczne przez półtora roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.