Nieprawdopodobne! Kazał okraść własną babcię

Region

W ostatnią środę w Pruszkowie doszło do napadu na starszą kobietę. Jak się okazało rabunek zaplanował i zlecił rodzony wnuczek staruszki.

Do zdarzenia doszło w środę, ale dopiero w niedzielę policja poinformowała o tym na swojej stronie internetowej. Kobieta została napadnięta podczas powrotu do domu. Miała przy sobie telefon komórkowy, klucze do domu i pieniądze w kwocie 8000 zł. Pochodziły one z utargu ze sklepu, który prowadzi ofiara napadu.

Napastnik był bardzo brutalny. Gdy napotkał opór ze strony kobiety, zaczął ją bić do nieprzytomności. Całe zdarzenie widzieli sąsiedzi, którzy zeznali, że z oddali zajście obserwował drugi mężczyzna. Jak się okazało, był nim właśnie wnuczek staruszki, 18-letni Daniel M.

Zarówno on, jak i bezpośredni napastnik, 17-letni Michał N. zostali zatrzymani przez policję i usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W sobotę sąd zarządził tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Przy okazji okazało się, że Michał N. na przełomie listopada i grudnia dokonał dwóch innych rozbojów, których sprawcy byli poszukiwani. Wobec tego 17-latek usłyszał kolejne zarzuty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.