Niepokorny Chińczyk w rękach policji

Region

Jazda pod wpływem alkoholu jest w Polsce zakazana. Już po małym piwie nie powinniśmy siadać za kierownicą. Do tego przepisu nie zastosował się obywatel Chin, który teraz usłyszy aż trzy zarzuty.

Funkcjonariusze z nadarzyńskiej komendy otrzymali w piątek informację o wypadku. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pijany kierowca volvo spowodował kolizję i chciał uciec. Zatrzymali go świadkowie wypadku.

Mężczyzna na widok policjantów wyciągnął plik banknotów na kwotę ponad 5,5 tysiąca złotych i próbował je wręczyć jednemu z funkcjonariuszy. Zatrzymany słysząc polecenia opuszczenia pojazdu i schowania pieniędzy zrobił się agresywny. Banknoty, które chciał wręczyć funkcjonariuszowi rozrzucił n a ulicy. Po ponownym wezwaniu do opuszczenia pojazdu i odmowie został siłą wyciągnięty z auta.

Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł utrzymać się na własnych nogach. Zatrzymany został przewieziony do pruszkowskiej komendy, gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu.

Zatrzymany Chińczyk usłyszy trzy zarzuty: spowodowania wypadku i próby ucieczki z miejsca zdarzenia, jazdy samochodem pod wpływem alkoholu i próby wręczenia korzyści majątkowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.