Niemożliwe stało się możliwe

Nadarzyn

Wójt Nadarzyna poinformował o realizacji, ważnych dla bezpieczeństwa na drogach gminnych, inwestycji drogowych. To wyniesione skrzyżowania i budowa chodnika pieszo-rowerowego.

Jeszcze przed końcem roku na terenie gminy Nadarzyn udało się zrealizować dwie inwestycje drogowe, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Pierwszym z nich są dwa wyniesione skrzyżowania na ul. Jemiołowej w Starej Wsi. Dzięki nim kierowcy zmuszeni są do zmniejszenia prędkości, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Drugą ukończona inwestycja jest budowa kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego w Rozalinie. Nowy chodnik ułożono od pętli do ul. Krakowiańskiej przy drodze powiatowej.

„Ruszyła się” także sprawa chodników przy ul Przemysłowej. Problem tej inwestycji polegał na tym, że część gruntów, na których miałaby powstać ścieżka, należy do prywatnych właścicieli. Chodnik jednak będzie zbudowany za sprawą ZRID (Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej).

Oznacza to, że ścieżka powstanie, a za niezbędne do realizacji projektu grunty właściciele otrzymają z Gminy ustalone przez starostę pruszkowskiego odszkodowania – tłumaczy wójt Nadarzyna, Dariusz Zwoliński.
Przewiduje się, że projekt ścieżki ma być gotowy do końca 2023 roku. Realizacja projektu ma zakończyć się w 2025 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Niemożliwe stało się możliwe”

  1. ddg pisze:

    oczywiście CPR z kostki, pewnie szwagier ma firme budowlaną i dobrze posmarował

  2. Jola pisze:

    Chcemy dobrej zmiany w Nadarzynie.. nie chcemy trującej paszkowianki … to dewastacja naszego środowiska..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły