Nielegalnie doładowywał telefony komórkowe

Region

35-letni mężczyzna z Michałowic przez kilkanaście miesięcy dokonywał nielegalnych doładowań telefonów komórkowych. Udało mu się w ten sposób wyłudzić ponad 80 tysięcy złotych.

W poniedziałek, 26 stycznia, funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy otrzymali informacje, od pracowników firmy telekomunikacyjnej, o mężczyźnie, który nielegalnie uruchamia impulsy telefoniczne. Podejrzany przy pomocy aparatu telefonicznego podłączał się do linii stacjonarnych abonentów telefonicznych, po czym za pomocą specjalnego kodu doładowywał konta telefonów komórkowych. Z jednego numeru stacjonarnego mógł doładować w ciągu doby jeden numer komórkowy, na maksymalną kwotę 9,80 zł. Opłatą za doładowanie obciążany był abonent sieci stacjonarnej.

W ten sposób 35-letni Tomasz G. dokonał 8 269 doładowań na łączną kwotę 81 036 złotych. Mężczyzna został zatrzymany podczas kolejnej próby dokonania wyłudzenia. Policjanci podczas przeszukania podejrzanego znaleźli przy nim klucze do przełączalni, a w samym pomieszczeniu torbę z aparatem telefonicznym oraz kable. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Tomasza G. w piwnicy znaleziono 102 karty SIM jednego z operatorów komórkowych, 78 plastikowych obwolut od kart SIM i kilka telefonów komórkowych.

35-latek za kradzież impulsów telefonicznych i kradzież z włamaniem do przełączalni może zostać skazany nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.