Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Pruszków

Policjanci z Pruszkowa zabezpieczyli ponad tysiąc paczek papierosów bez znaków akcyzy. Właściciel – mieszkaniec powiatu pruszkowskiego – usłyszał już zarzuty.

– Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z KPP w Pruszkowie otrzymali informację, że na terenie miejskiego targowiska jeden z handlowców sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzowych. Policjanci od razu podjęli kroki do weryfikacji tych informacji – relacjonuje asp. sztab. Monika Orlik z pruszkowskiej komendy.

Mundurowi trafnie wytypowali podejrzanego. W samochodzie mężczyzny znaleźli ponad tysiąc paczek papierosów. Finalnie policjanci zabezpieczyli ponad 20 tys. sztuk papierosów. Gdyby trafiły one na rynek, Skarb Państwa straciły niemal 20 tys. zł z niezapłaconych podatków.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. – Grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności – podsumowuje Orlik.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Nielegalne papierosy nie trafią na rynek”

 1. DO baranów pisze:

  No tak, wystarczył miesiąc po wyborach a mafie już zacierają ręce do swoich dawnych zajęć jak pranie podatku VAT, narkotyki i lewe papierosy z fabryk w Rosji.
  Bo tak barany zagłosowaliście!
  Tylko potem nie bądźcie zdziwieni, że Państwo nie ma pieniędzy na nic, a jedyne zdanie które będzie mówił tusk to –
  jest dziura budżetowa, Polski na to nie stać.
  Tępe barany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły