Niedziele handlowe w grudniu. Sejm wprowadza zmiany

Region

Sejm zdecydował o zmianie terminów niedziel handlowych w grudniu. Pierwotnie handel miał się odbywać 17 i 24 grudnia.

Lista niedziel handlowych jest regulowana ustawowo. W tym roku w grudniu jedna z dwóch handlowych niedziel wypadała 24 grudnia, czyli w Wigilię. I tu pojawiało się wiele głosów niezadowolenia. I nie ma się co dziwić bowiem wiele osób uważa, że Wigilia powinna być dniem ustawowo wolnym od pracy, tak jak pozostałe dni Świąt Bożego Narodzenia.

W środę 29 listopada posłowie zdecydowali się na wprowadzenie zmian w ustawie o handlu w niedzielę. Zgodnie z nowelizacją przepisów niedziela 24 grudnia będzie niedzielą niehandlową. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób „zabrano” nam możliwość zakupów w jedną z grudniowych niedziel. Niedziela handlowa została przeniesiona na 10 grudnia.

Z zapisów ustawy ograniczającej niedzielną sprzedaż wynika że w grudniu będą otwarte w czasie dwóch niedziel. Poza 10 grudnia będzie to również 17 grudnia. Teraz ustawa trafi do senatu, a później na biurko prezydenta. Znowelizowane zapisy mają wejść w życie po upływie dnia następującego po ogłoszeniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Niedziele handlowe w grudniu. Sejm wprowadza zmiany”

 1. dsaad pisze:

  Wszystkie niedziele powinny być handlowe standardowo 6-23

 2. Anonim pisze:

  Przecież PiS ma podobno większość i zwyciężył to czemu się martwisz. Też głosował za.

 3. DO HAŁOWNI Z PO pisze:

  Czy barany tępe co głosowały na PO-KO-HOŁ już cokolwiek zaczynają ogarniać, że ta mafijna złodziejska struktura działa przeciwko wam ?
  Czyli w grudniu będą trzy niedziele handlowe 🙂 !
  Gratulacje , będziecie mogli poczuć się jak paniska teraz kosztem zniewolenia innych !
  BRAWO WY !

  • Hans pisze:

   Idź do Tworek

  • mały kazio pisze:

   nie obrażaj baranów bo to fajne i smaczne zwierzaczki … nie wymagaj od wyszczepów na zwida logicznych decyzji bo nigdy nie przyznają sie do tego że zostali oszukani w dowolnym temacie . bydło pozostanie bydłem . normalni uszanują innych ludzi i nie przyjdą do sklepów w niedziele handlowe .
   a politycy przed wyborami nie kryli swoich planów – były dostępne w necie , ale kto z wyszczepów czyta ze zrozumieniem ?

  • Ja pisze:

   Należy czytać ze zrozumieniem

  • obecna... pisze:

   Trudno żyć , jak się ma taki móżdżek…10 i 17 grudnia to 2 niedziele…biedaczku

  • X pisze:

   Śmieszna jesteś. Pracownicy handlu w większości wolą pracować w niedzielę, bo to oznacza dzień wolny w tygodniu gdy masz sprawy do załatwienia.
   Po drugie pobierają wynagrodzenie za swoją pracę i jak każdy człowiek na ziemi w tym ja, jak im warunki pracy nie odpowiadają to mogą się zwolnić i zatrudnić gdzieś indziej. Przestań już szczekać i płakać że przekreciarze strącili władzę i zaczyna być normalnie. Choć trzeba dodać że akurat tę sprawę to zgłosił twój kaczolud pisowski więc to co piszesz to w sumie trzeba by przeredagować tak żeby było jasne że to wina PiSu.

  • tukan pisze:

   Bardzo słuszne uwagi. Ale dodam, nie pojmą o co biega, bo mają otłuszczone i zaropiałe móżdżki.

  • Ubek pisze:

   Kolejny dzban co koty kocha… Nie podoba to do Anglii na wymianę dali jazda pisowski ukraincu

  • Anonim pisze:

   Ps…
   Dzbanie zajechany… 11 i (17) zamiast 24… MATEMATYKA ynteligencie pisowski 🤣 Komuchu pracuj sam w święta PsIuSiaku kościelny kotowy kochany o ile zrozumi ten tFuj łeb duże litery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły