Niechlubny ranking pruszkowskich kierowców

Pruszków

Eksperci z multiporównywarki rankomat.pl przygotowali zestawienie największych miast w Polsce pod względem kierowców deklarujących spowodowanie szkody. W Pruszkowie to prawie 27 procent kierowców!

Celem rankingu było sprawdzenie, po których polskich miastach porusza się najwięcej szkodowych kierowców, którzy przyznali się do spowodowania chociaż jednej szkody. Najwięcej szkodowych kierowców można spotkać w Sosnowcu (28,6 proc.), a najmniej w Gnieźnie (17,5 proc.). Wśród 84 uwzględnionych w rankingu miast Pruszków znalazł się na 12. pozycji. Co ciekawe kierowcy ze stolicy zajęli 28 miejsce ze „szkodowością” na poziomie 24,8 proc.

Pruszków w liczbach
Aż 26,8 proc. kierowców z Pruszkowa przyznało, że spowodowało w przeszłości przynajmniej jedną szkodę. Jak zatem można scharakteryzować statystycznego pruszkowskiego szkodowego kierowcę? Na 39 lub 40 lat i porusza się po drogach Oplem Astrą, choć w przeszłości szkód mógł dokonać, prowadząc inny pojazd.

Warto pamiętać, że statystyki dotyczące kolizji i wypadków wpływają na cenę OC w danym regionie, a w Pruszkowie średnia składka w III kwartale 2022 r. wyniosła 571 zł. To o 74 zł więcej niż wynosi średnia dla całego kraj. – Historia ubezpieczenia kierowcy jest najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez ubezpieczycieli, jeśli chodzi o wycenę OC. Bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na maksymalne zniżki. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie danych dotyczących kolizji i wypadków, sieci dróg oraz natężenia ruchu oceniają ryzyko wystąpienia szkody w danym mieście czy regionie. Wysokie ryzyko może oznaczać wyższą cenę obowiązkowej polisy – komentuje Stefania Stuglik, ekspertka ds. ubezpieczeń komunikacyjnych multiporównywarki rankomat.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Niechlubny ranking pruszkowskich kierowców”

 1. Ignorante pisze:

  Zaostrzyć mandaty do 10tys .Pinokio działaj

 2. Nikt pisze:

  To ranking oparty o dobrowolne uczciwe przyznanie się do spowodowania szkody przy wklepywaniu danych do wyliczenia składki a nie faktyczne dane od ubezpieczycieli. Te są zapewne zupełnie inne i dotyczą innej ligi kierowców.
  Z innego artykułu można wyczytać że najmniej szkodowi wg rankomatu są młodzi kierowcy starszych BMW i Audi.
  Teraz zrozumieliście?

 3. paca pisze:

  Pruszków znowu w czołówce 😉
  Albo może to pozytywne. Ucziwsi i pamiętliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły