Niechlubny ranking pruszkowskich kierowców

Pruszków

Eksperci z multiporównywarki rankomat.pl przygotowali zestawienie 84 największych miast w Polsce w którym porównali liczbę kolizji i wypadków przypadających na 1000 mieszkańców. Pruszków zajął w niej 33. miejsce.

W ubiegłym roku w Pruszkowie doszło do 851 kolizji i wypadków. Oznacza to, że na 1000 mieszkańców miasta przypadło 13 zdarzeń drogowych. Pruszków wypadł niekorzystnie na tle całej Polski, zajmując 33. miejsce w zestawieniu 84 miast. Wyższy współczynnik wypadków i kolizji na 1000 mieszkańców odnotowano choćby w Płocku, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Wrocławiu, Gliwicach, Słupsku i Katowicach. Do przygotowania listy wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji.

Pruszków w liczbach
W 851 kolizjach i wypadkach, jakie miały miejsce w 2022 roku w Pruszkowie, nie zginęła żadna osoba, ale 12 osób zostało rannych. W rezultacie Pruszków zajął 33. miejsce na liście 84 największych miast w Polsce uszeregowanych pod względem liczby zdarzeń drogowych przypadających na 1000 mieszkańców.

Kierowcy w Pruszkowie spowodowali najwięcej kolizji i wypadków w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu (takich zdarzeń było 152 – 17,9% wszystkich zdarzeń w tym mieście) oraz podczas wykonywania manewru cofania (odpowiednio 145 – 17%). Najbardziej niebezpiecznym punktem Pruszkowa okazała się al. Wojska Polskiego (70 kolizji i wypadków).

– Do najważniejszych czynników branych pod uwagę przez ubezpieczyciela podczas wyceny składki OC należą dane właściciela pojazdu (głównie jego wiek i historia ubezpieczenia) oraz samego pojazdu. Na maksymalne zniżki mogą liczyć przede wszystkim bezszkodowi kierowcy w średnim wieku. Firmy ubezpieczeniowe uwzględniają wprawdzie informacje dotyczące kolizji i wypadków, sieci dróg czy natężenia ruchu w danym mieście (regionie), by na tej podstawie ocenić ryzyko wystąpienia szkody, ale zazwyczaj statystyka ma mniejsze znaczenie niż indywidualne dane klienta – wyjaśnia Stefania Stuglik, ekspertka ds. ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Niechlubny ranking pruszkowskich kierowców”

 1. mietek a. pisze:

  brakuje w artykule wskazania podziału na narodowość ewentualnych sprawców kolizji i wypadków .
  .. może portal wpr umożliwi zamieszczanie filmów z rejestratorów jazdy na swojej stronie ? jest tylu fajnych miłośników dwóch pedałów co łamią przepisy że warto ogłosić jakiś konkurs z nagrodami ..

  • Anonim pisze:

   Akurat miłośnik rowerów jak coś odwali to zrobi krzywdę głównie sobie i jeszcze będzie płacił za lakierowanie samochodu. Co ich mocno hamuje przed szaleństwami. Dlatego masz artykuł co chwilę – kierowca samochodu zabił, a kierowca roweru co najwyżej zarysował błotnik i musi zapłacić 1,5 tyś i po sprawie.

 2. Walery pisze:

  To tylko rodowici Pruszkowianie podróżują po jezdniach jak zwierzęta. Nie patrząc na ludzi. Na szczęście nowi mieszkańcy Pruszkowa, to ludzie przyjezdni i wykształceni. I oni zmienia oblicze tego miasta na lepsze.

 3. Rafałek pisze:

  nie Pruszkowscy kierowcy tylko słoje jadące ze swojej noclegowni do swojego ukochanego miejsca pracy jakim jest mordor w Wawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły