Niecała wypięknieje?

Pruszków

Nadchodzi czas jesiennych porządków – także na miejskich trawnikach. Urząd Miasta Pruszkowa ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych przy ul. Niecałej. Co zaplanowano?

Niecała to jedna z ulic w ścisłym centrum Pruszkowa. Biegnie od ul. Prusa do ul. Drzymały – niemal łączy ze sobą dwa parki – Potulickich i Kościuszki. Już niedługo pojawią się wokół niej nowe rośliny. Pruszkowski magistrat szuka wykonawcy, który podejmie się zagospodarowania terenów zielonych wzdłuż ul. Niecałej.

Wykonawca, który wygra przetarg, będzie zobowiązany do dostarczenia 993 sztuk roślin i posadzenie ich w wyznaczonych miejscach. Jakie nowe rośliny pojawią się w centrum Pruszkowa? To głównie krzewy: hortensje, tawuły i krzewuszka cudowna, trawy: miskanty i rozplenica japońska oraz byliny: jeżówka purpurowa. To nie wszystko – wykonawca będzie musiał przeprowadzić rekultywację trawników oraz posiać nową trawę.

Na wszystkie roboty wykonawca będzie miał 45 dni od daty podpisania umowy. Na oferty Urząd Miasta czeka do 3 października. O dalszych krokach w tym projekcie będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.