Niebawem ruszy przebudowa ul. Polnej w Otrębusach

Brwinów / Otrębusy

Gmina Brwinów planuje kolejne inwestycje drogowe. Jeszcze w tym roku ruszy się przebudowa ul. Polnej w Otrębusach.

W grudniu 2020 roku gmina Brwinów ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Polnej w Otrębusach na odcinku od ul. Sadowej do Dunina. Trzy firmy przedstawiły oferty. W styczniu gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg. Magistrat wybrał najkorzystniejszą ofertę. Przetarg wygrała firma ROBOKOP Grzegorz Leonowicz z Milanówka. Wykonawca będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji.

W ramach prac ruszy przebudowa jezdni, zjazdów indywidualnych i zjazdów na drogi wewnętrzne, budowa chodnika o szerokości 2 m z kostki betonowej i budowa kanału deszczowego oraz zbiornika retencyjno-rozsączającego złożonego z zespołu trzech studni chłonnych połączonych rurami drenarskimi. Powstanie również zatoka postojowa z krat parkingowych ażurowych i próg zwalniający. Wykonawca przebuduje drogę na całej długości od skrzyżowania z drogą gminną ul. Sadową do skrzyżowania z ul. Dunina.

W budżecie gminy Brwinów na 2021 rok zaplanowano przebudowę odcinka ul. Sadowej w Otrębusach. Magistrat ogłosi przetarg na wykonawcę inwestycji jeszcze w II kwartale roku. – Staram się konsekwentnie realizować swój plan modernizacji kluczowych połączeń drogowych w naszej gminie – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Cieszę się, że olbrzymia większość radnych wspiera pracę mojego zespołu dla dobra wspólnego mieszkańców zarówno całej naszej gminy, jak i każdej miejscowości z osobna. Bez wątpienia, po skończonej kadencji, będą mogli z satysfakcją patrzeć na konkretne efekty naszej wspólnej pracy samorządowej, chwaląc się, że się również do nich przyczynili – dodaje.

Koszt przebudowy ul. Polnej w Otrębusach wyniesie 947 100,00 zł brutto.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Niebawem ruszy przebudowa ul. Polnej w Otrębusach”

  1. Brwinowianin pisze:

    …tylko teraz niech sobie Burmistrz Kosiński zada pytanie, czy gdyby sam był w opozycji, to czy też przyczyniłby się do wsparcia projektów niezgodnych z jego linią polityczną ? Oj czuję, że nie byłby tak skory do współpracy !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły