Nie będzie informacji dla pasażerów na stacji

Region

Stacje w Brwinowie, Milanówku i Grodzisku Mazowieckim nie doczekają sięzapowiedzi głosowych dla pociągów Kolei Mazowieckich. System zostanie wprowadzony tylko na siedmiu z planowanych wcześniej 31 stacji.

Koleje Mazowieckie planowały usprawnić system informowania pasażerów, poprzez wprowadzenie komunikatów głosowych na wybranych stacjach.  Na początkowej liście 31 stacji znalazły się Brwinów, Milanówek i Grodzisk. Niestety na żadnej z nich system nie zostanie wprowadzony.

Po kilkunastu tygodniach analiz podjęto ostateczną decyzję. – Komunikaty wprowadziliśmy na siedmiu stacjach – ujawnił w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Jan Telecki, dyrektor PKP PLK.

– Na innych dyżurny pracownik ma zbyt dużo obowiązków związanych z bieżącą obsługą pociągów, by mógł jeszcze dodatkowo zapowiadać pociągi – tłumaczy dyrektor.

Komunikaty głosowe pojawią się na stacjach: Otwock, Celestynów, Gostynin, Płock, Piaseczno.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.