Nie przegap terminu składania wniosków na 500+!

Region

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o wypłatę świadczenia 500+ na dziecko. Wniosek ten jest składany na nowy okres rozliczeniowy.

Wnioski o przyznanie świadczenia 500+ można składać od 1 lutego 2023 roku. Koniec bieżącego okresu świadczeniowego dla osób pobierających 500+ nastąpi 31 maja. Dlatego też aby zachować ciągłość wypłat, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia. Środki są wypłacane w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku i jego pozytywnego rozpatrzenia.

Jak złożyć wniosek? Od tego roku ZUS przyjmuje jedynie wnioski złożone elektronicznie. Można to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), portalu Emp@tia, a także bankowości elektronicznej. Nowością jest możliwość złożenia wniosku przy pomocy najnowsze aplikacji mobilnej mZUS.

Rodzina 500+ to rządowy program, według którego rodzice i opiekuni prawni otrzymują na każde dziecko 500 zł, co miesiąc, aż do ukończenia przez nie pełnoletności. Wypłata świadczenia następuje w okresie rozliczeniowym od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

Jak wygląda terminarz wypłat? Jeśli złożysz prawidłowo wypełniony wniosek z wymaganymi dokumentami:

do 30 kwietnia – ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca,
od 1 do 31 maja – ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca,
od 1 do 30 czerwca – ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia,
od 1 do 31 lipca – ZUS wypłaci świadczenie do 30 września,
od 1 do 31 sierpnia – ZUS wypłaci świadczenie do 31 października.
Wypłata świadczenia następuje w formie bezgotówkowej na wskazany we wniosku numer rachunku bankowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Nie przegap terminu składania wniosków na 500+!”

 1. dziadek janek k. pisze:

  inwestycja w ludzi albo społeczeństwo jest niewymierna , kto wie kto wyrośnie z takich uroczych bobasów ? przykład wezmą z domów . czytając wpisy poniżej – patologia tworzy patologię

  • Anonim pisze:

   Dlatego nikt w ciebie nie inwestował i teraz weszła taka dziadowska patologia i powiedziała co wiedziała.

 2. Karolinka pisze:

  Opiekuni? 🤔 😥

 3. robot pisze:

  Drukarka już ledwo zipie.

 4. Anonim pisze:

  Hej antyPiSowcy nie jest wam głupio łapy wyciągać??

  • Anonim pisze:

   Nie jestem antypisowcem ale uważam, ze program 500+ powinien być jak najszybciej wycofany ponieważ nie spełnia swojego celu.
   Niemniej należne mi świadczenie pobieram i będę pobierał tak dlugo jak będzie mi należne. Rezygnacja z tego świadczenia bylaby technicznie równoważna z opodatkowaniem się na 1500 zł w moim przypadku trójki dzieci.
   O ile wyobrażam się że taki slepo zapatrzony w kaczego wodzą kretyn jak ty mógłby zrezygnować z 500+ żeby superpartia miała więcej pieniążków, o tyle nie licz że my madrzejsci od Ciebie ktoezy widzą w jak wielu miejscach pis niszczy Polskę będziemy ułatwiać mu zostawiając w kasie więcej moich pieniędzy zeby mieli czym korumpować was.

  • David pisze:

   Łapy to wyciągają Ci ktorzy glosowali na PiS. Bo przez nich jest ten kosztowny nieskuteczny problem. Cała reszta po prostu pobiera zgodnie z prawem świadczenie jaki im przysługuje. Rezygnacja z 500+ nie spowoduje ze PIS przestanie mnie obciążać na 700 zł w podatkach żeby było na wypłatę mi 500 zł. Dodatkowo to że ja zrzeknę się z tych pieniędzy ktore sobie wypracowałem nie rozwiąże patologii twgo nieskutecznego programu.
   Wuec argument jest glupi, to tak jakbyś powiedział ze skoro nie lubisz swojego szefa i uwarzasz, ze cię wykorzystuje to nie powinieneś przyjmować od niego wypłaty – oczywiscie w sytuacji jak teraz w ktorej tego szefa zmienić nie możesz i jesteś zmuszony do wykonywania pracy. Czujesz absurd twojej sugestii, czy matka ci się za mocno puszczała i basic logic nie jest w zestawie twoich umiejętności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły