Nie dość, że pod gwiazdami, to jeszcze pod palmami. W grodziskiej hali sportowej powstanie palmiarnia!

Grodzisk Maz.

Już niebawem jedna z większych publicznych inwestycji w regionie zostanie otwarta. Na finiszu włodarze Grodziska Mazowieckiego co jakiś czas uchylają rąbka tajemnicy o tym, co będzie się w niej znajdować. Poza obserwatorium i restauracją w hali zaplanowano palmiarnię.

10 i 11 września z wielkim impetem swoją działalność rozpocznie hala sportowa w Grodzisku Mazowieckim. W inwestycji znajdzie się hala widowiskowa, hala sportowa, obserwatorium astronomiczne, restauracja. Teraz dołącza do nich palmiarnia.

Rośliny do palmiarni będą pochodzić od… mieszkańców Grodziska! Urszula Chrzanowska z grodziskiego urzędu – Będzie to przestrzeń tworzona wspólnie z mieszkańcami. Chcemy zazielenić halę sportową, a jednocześnie dać mieszkańcom sposobność oddania roślin, które np. za bardzo się rozrosły jak na warunki danej posesji.

Jakie rośliny można oddać? Duże – minimalna wysokość to 100 cm, choć mile widziane będą wyższe okazy – i zdrowe. Muszą także pasować parametrami do donic zakupionych przez gminę.

Mieszkańcy, którzy chcieliby oddać swoje rośliny, proszeni są o przesłanie w mailu ich zdjęć, jak również przesłanie ich szerokości i wysokości. Zgłoszenia można wysyłać na adres zielony@grodzisk.pl. Maile można wysyłać do 1 września włącznie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nie dość, że pod gwiazdami, to jeszcze pod palmami. W grodziskiej hali sportowej powstanie palmiarnia!”

  1. P. pisze:

    Podobną akcje władze Pruszkowa mogłyby przeprowadzić na rzecz CDK, w którym jest dużo powierzchni wspólnych. Albo moglyby „dogadać się” z właścicielami skupu złomu z Przejazdowej, aby umieścić tam przynajmniej kilka eksponatów z galerii figur stalowych (plus gdyby sie udalo, takze w innych czesciach miasta). To dopiero byłaby atrakcja!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły