Nie było i… jest! Nowy plac zabaw w Brwinowie.

Brwinów

Gmina Brwinów wymieniła plac zabaw, który dekadę temu został ufundowany w ramach akcji „Podwórka NIVEA”. Nowe miejsce dla dzieci jest już prawie gotowe.

15 listopada informowaliśmy Was o demontażu urządzeń na placu zabaw w Parku Miejskim w Brwinowie. Coroczne przeglądy i prace konserwatorskie nie uchroniły obiektu przed zniszczeniami.

W sierpniu stwierdzono tak poważne uszkodzenia urządzeń, że zdecydowano się na demontaż starych atrakcji i instalację nowych.

Jest tu miejsce do wspinania, zjeżdżania, wchodzenia, przechodzenia, zwisania, huśtania i innych aktywności wymyślonych przez dzieci. Przede wszystkim atrakcje są bezpieczne dla dzieci.

Padły także pytania do burmistrza Brwinowa, Arkadiusza Kosińskiego – dlaczego przy okazji wymiany zabawek nie wymieniono nawierzchni na bezpieczną, gumową. Włodarz pospieszył natychmiast z odpowiedzią – Na pokrycie placu zabaw o tej wielkości matami musielibyśmy wydać co najmniej 500 tys. zł – więcej niż na same zabawki.

Wygląda na to, że już za kilka dni będzie dało się tu znów słyszeć dziecięce śmiechy i gwar. Jak Wam podoba się metamorfoza tego miejsca?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.