Natężenie ruchu i skrzyżowania linii kolejowych pod lupą

Pruszków

Czy przejazdy na terenie powiatu pruszkowskiego są bezpieczne? Czy są tam dobre warunki widoczności? Jakie jest natężenie ruchu na ulicach? Odpowiedź na te pytania będą znane już w październiku, po przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów.

Według rozporządzenia ministra infrastruktury, zarządcy dróg mają obowiązek dokonać okresowych pomiarów natężenia ruchu i warunków widoczności na przejazdach kolejowych. Właśnie dlatego starostwo powiatowe w Pruszkowie zajmie się opracowaniem tych pomiarów. Dzięki nim jednostki będą mogły zastosować odpowiednie rozwiązania w ruchu.

Jakie pojazdy będą wliczane do analizy? Wszystkie, które będą przekraczać przejazdy: samochody, rowery, motorowery. Średnie dobowe natężenie będzie wyliczane z ruchu zarejestrowanego w ciągu dwóch dób.
Badania będą przeprowadzane na terenie powiatu pruszkowskiego. Gdzie dokładnie? Na ul. Brzozowej, M. Dąbrowskiej, Komorowskiej w Komorowie, ul. Pruszkowskiej w Granicy, ul. Regulskiej w Regułach, ul. Głównej w Nowej Wsi, ul. Jesionowej w Michałowicach. Pomiary będą przeprowadzane także na ul. Sadowej, Sienkiewicza i Powstańców w Pruszkowie, ul. Kazimierzowskiej w Owczarni, jak również na ul. Warszawskiej w Piastowie.

Dzisiaj upływa termin składania ofert na przeprowadzenie pomiarów. Wykonawca będzie miał czas do 20 października na realizację zadania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Natężenie ruchu i skrzyżowania linii kolejowych pod lupą”

  1. Marcin B. pisze:

    Kolejny sposób na wyprowadzenie publicznych środków na konta korporacji branży budowlanej lub lokalnej oligarchii???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły