Naszej policji już nie uciekniesz! Ma super sprzęt

Region

W Powiatowej Komendzie Policji w Pruszkowie w czwartek 14 stycznia odbyła się uroczystość przekazania policjantom nowego sprzętu ufundowanego przez władze samorządowe. Dzięki temu mundurowi mają już pełną flotę radiowozów i nowoczesny radar drogowy.

Policjanci Powiatu Pruszkowskiego otrzymali 11 nowych samochodów, nowoczesny laserowy radar drogowy oraz sprzęt komputerowy. Dwie trzecie kosztów nowego sprzętu sfinansował samorząd powiatu, zaś pozostałą pokryły samorządy gminne jednostek, które będą go wykorzystywały – Piastowa, Michałowic, Brwinowa i Raszyna.

Komendant powiatowy policji, Waldemar Perdion podkreślił, że dzięki przychylności władz samorządowych i ich corocznym darowiznom sprzętowym, potrzeby powiatowej policji w zakresie sprzętu samochodowego są już całkowicie zaspokojone. Nowe samochody zostaną skierowane do służb drogowych oraz oddziałów prewencji na terenie całego powiatu pruszkowskiego. Laserowy radar trafi do policjantów z Piastowa, a nowy sprzęt komputerowy do komendy policji w Raszynie.

W uroczystości przekazania sprzętu wzięli udział wicestarosta Dariusz Kowalski oraz burmistrzowie i wójtowie gmin fundujących sprzęt swoim policjantom. Przekazywane samochody i wyposażenie poświęcił proboszcz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, ks. Marian Mikołajczak.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.