Nasze drogi: weekend pijanych kierowców

Region

Ponad dwukrotnie wzrosła liczba zatrzymanych kierowców, którzy przed wyruszeniem na drogi nie pogardzili trunkami wysokoprocentowymi. Policja zatrzymała ośmiu pijanych, podczas gdy w ubiegłoroczny długi weekend było ich trzech.

Mundurowi z Grodziska zatrzymali pięciu pijanych kierowców (rok temu dwóch). Jednym z nich był mężczyzna, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzistką wśród nietrzeźwych kierowców była kobieta, która miała 2,5 promila alkoholu. To właśnie ona spowodowała kolizję, gdy uderzyła w słup na ul. Okrężnej w Grodzisku. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

W sumie na terenie powiatu grodziskiego doszło do trzech kolizji i dwóch wypadków. W sobotę samochód marki Mercedes uderzył w drzewo w miejscowości Kuły. Ranny pasażer został odwieziony do szpitala. Policja bada przyczyny wypadku. Dwa dni później na ul. Królewskiej w Grodzisku doszło do zderzenia Fiata Punto z Audi. Ranni zostali jadący Punto – kierowca i dwóch pasażerów.

Na terenie powiatu pruszkowskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców (w ubiegłoroczny długi weekend majowy tylko jednego). Na szczęście nie zdążyli oni spowodować żadnego wypadku lub kolizji. W ciągu ostatnich dni w Pruszkowie i okolicach doszło do dwóch wypadków. O jednym, na al. Krakowskiej pisaliśmy tutaj. Zdarzenie to nie wchodzi jednak w statystyki pruszkowskiej policji, gdyż wydarzyło się już w rewirze funkcjonariuszy z Piaseczna.

Jedyny wypadek odnotowany przez mundurowych z naszego miasta miał miejsce 3 maja na ul. Długiej w Pruszkowie. Samochód marki BMW uderzył w motorower. 43-letni kierowca był trzeźwy. Przyczyny są jeszcze wyjaśniane, ale najprawdopodobniej kierujący BMW mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa jednośladowi. Poszkodowany kierowca motoroweru z podejrzeniem złamania miednicy i kości udowej został odwieziony do szpitala. Poza tym wypadkiem w powiecie pruszkowskim doszło do ośmiu kolizji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.