Nastolatek wpadł z narkotykami podczas zatrzymania kolegi

Region

Podczas zatrzymania poszukiwanego 21-latka funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego zwrócili uwagę na jego 18-letniego kolegę. Okazało się, że nastolatek miał przy sobie marihuanę.

W poniedziałek, 17 maja funkcjonariusze z grodziskiej komendy dokonali zatrzymania poszukiwanego 21-letniego Łukasza Ł. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna w zamian za grzywny ma odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności. Około godziny 15.00 policjanci zjawili się w mieszkaniu poszukiwanego 21-latka. Pod wskazanym adresem prócz Łukasza Ł. przebywał również jego 18-letni kolega Patryk B.

Podczas wykonywania czynności związanych z zatrzymaniem poszukiwanego, uwagę mundurowych przykuło nerwowe zachowanie nastolatka. W pewnej chwili Patryk B. szybko odłożył niewielki przedmiot na półkę. Okazało się, że niewielka paczuszka to torebeczka z marihuaną. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 18-latek zatrzymany.

Zarówno Łukasz Ł. Jak i Patryk B. zostali osadzeni w celi grodziskiej komendy. Pierwszy z nich zgodnie z orzeczeniem sądu za niezapłacone grzywny będzie odbywał zastępczą karę więzienia. Drugi natomiast odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.