Narkotyki warte 800 tys. zł odnalezione w Ruścu

Region

Policjanci z warszawskiego Mokotowa dokonali znaczącego odkrycia na jednej z posesji w miejscowości Rusiec (gmina Nadarzyn). Znaleziono tam narkotyki o łącznej czarnorynkowej wartości około 800 tys. zł.

Funkcjonariusze z Mokotowa podejrzewali, że na posesji w Ruścu przechowywane są duże ilości środków odurzających. Mimo że nieruchomość wyglądała na spokojną – starsza pani podlewała kwiaty, a mężczyzna naprawiał coś przy domu – policjanci mieli powody do wątpliwości. Już wcześniej spotykali się z podobnymi sytuacjami, gdzie pozornie zwykłe domy kryły przestępcze tajemnice.

Gdy policjanci byli pewni swoich ustaleń, otoczyli posesję i zapukali do furtki. Starsza kobieta, która podlewała kwiaty, zapewniała, że jest sama w domu. Tymczasem funkcjonariusze już od dłuższego czasu obserwowali 50-letniego mężczyznę przebywającego na posesji.

– Pomimo zaprzeczeń starszej pani, policjanci weszli na posesję i podeszli zdecydowanie do kompletnie zaskoczonego mężczyzny, który wyraźnie zaczął wykonywać nieskoordynowane ruchy, mówić nieskładnie, denerwować się z każdą kolejną minutą rozmowy. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że mieszka w tym domu jako lokator od około 15 lat, w zamian za doglądanie posesji, sprzątanie, pilnowanie. W spokojnym lokum zrobił sobie doskonałe miejsce do przechowywania i porcjowania narkotyków. Mężczyzna nie potrafił odpowiedzieć policjantom gdzie ma klucze do pozamykanych pomieszczeń. Nie chciał ich otworzyć – informuje podkom. Ewa Kołdys z Komendy Rejonowej Policji II – Mokotów, Ursynów, Wilanów . – Kryminalni nie odpuścili. W pomieszczeniach odnaleźli kilkadziesiąt zafoliowanych worków z narkotykami, wagę elektroniczną, torebki. Kryminalni zabezpieczyli środki odurzające i substancje psychotropowe o łącznej czarnorynkowej wartości około 800 000 złotych – dodaje.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Mokotowie. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi pruszkowska prokuratura.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.