Narkotyki ukrył… w psiej budzie

34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego wykazała się niemałą pomysłowością poszukując skrytki dla substancji odurzających. Mężczyzna schował w... budzie dla psa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego grodziskiej komendy w czasie działań skontrolowali adres, pod którym miała przebywać poszukiwana przez sąd i prokuraturę osoba. W czasie obserwacji wskazanego miejsca uwagę policjantów przykuł mężczyzna, który pospiesznie starał się ukryć coś w budzie psa. Kryminalni postanowili sprawdzić mężczyznę i ukrywane przedmioty.

Szybko okazało się, że mężczyzna to poszukiwany 34-latek. Co więcej psia buda służyła mu za skrytkę do przechowywania… narkotyków. Policjanci znaleźli w niej plastikowe opakowanie z suszem roślinnym. Po przeszukaniu całej posesji funkcjonariusze zabezpieczyli wysuszone łodyg konopi, a w domu odkryli rozsypany na talerzu biały proszek.

Wszystkie substancje zostały zabezpieczone i wysłane do badań, a ich właściciel został zatrzymany. — Wykonane przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że poszukiwany mężczyzna ukrywał łącznie ponad 190 gramów marihuany i porcję amfetaminy. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przekazali odpowiednią dokumentację do instytucji poszukujących zatrzymanego, a jemu wystawili wezwanie – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.