Naprawę dróg czas zacząć

Brwinów

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na naprawę dróg gminnych. Burmistrz zapowiada, że na jednym postępowaniu się nie skończy. Na początek wytypowano 18 ulic.

Problem wraca jak bumerang. Wszystko przez zimę, która dla dróg nie była łaskawa. Śnieg pojawiał się i za chwilę znikał, co dla ulicznych nawierzchni nie jest najlepsze. Brwinowski magistrat wytypował około 60 dróg, które wymagają interwencji i zapowiadał, że w kwietniu ogłosi przetarg na ich naprawę. Tak się właśnie stało. – Ogłosiliśmy przetarg, ale to jest pierwsze postępowanie. Liczymy, że w maju przeprowadzimy kolejne – zdradza Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. 

Brwinowski magistrat w obecnie prowadzonym postępowaniu przetargowym wytypował 18 ulic. Na liście znalazły się m.in. Kryniczanka, Parzniewska, Świerkowa, Głowackiego w Brwinowie, Mickiewicza, Stokrotki i Sosnowa w Otrębusach czy Źródlana i Topolowa w Kaniach. Łącznie do naprawy wytypowano ponad 5 kilometrów dróg.

Prace mają zostać zrealizowane do 15 września. Głównym zadaniem wykonawcy będzie odtworzenie nawierzchni destruktem i utrwalenie grysami oraz emulsją asfaltową. – Musimy to zrobić w dobrych warunkach temperaturowych. Dzięki temu nawierzchnia jest w stanie wytrzymać kolejnych 8-10 lat. Teraz uwzględniliśmy ponad 5 km dróg, w drugim postępowaniu łącznie będzie ich 3,6 km – przedstawia Kosiński.

Obecnie brwinowski magistrat czeka na oferty potencjalnych wykonawców. Propozycje można składać do 27 kwietnia. Po tym terminie urząd wyłoni zwycięzcę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.