Napad w centrum Pruszkowa

Region

Powrót do domu nawet w centrum miasta może okazać się niebezpieczny. Przekonało się o tym trzech mężczyzn, którzy w sobotę,  9 stycznia wracali ze spaceru.

Do zdarzenia doszło na ulicy Niepodległości. Trzech przechodzących mężczyzn zostało zaatakowanych przez grupę napastników. Początkowo w stronę przechodniów kierowane były wyzwiska i wulgaryzmy, jednak ci nie reagowali. Prawdopodobnie to właśnie ich spokojne zachowanie wzbudziło agresję w zaczepiających mężczyznach. Piątka agresorów najpierw zaczęła bić przechodniów po górnych partiach ciała a następnie przewróciła ich na ziemię i zaczęła kopać.

Jeden z poszkodowanych zdołał uciec do domu i zawiadomić policję. Po chwili wróciłby pomóc bratu i koledze, którzy w dalszym ciągu byli katowani przez wandali. Gdy mężczyzna krzyknął, że wezwał policję dwóch napastników zaczęło biec w jego stronę. Pokrzywdzony w ostatnich chwili dostał się do mieszkania. Jednak agresywni mężczyźni chcieli za wszelką cenę dostać się do mieszkania. Ostatecznie mocnym kopaniem uszkodzili drzwi wejściowe do mieszkania.

Po kilkunastu minutach poszkodowany mężczyzna wyszedłby pomóc wciąż leżącemu przed blokiem bratu. W tym samym momencie na miejscu zjawił się wezwany wcześniej patrol policji. Funkcjonariusze wraz z jednym z pokrzywdzonych udali się w oględziny terenu. Kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia, mężczyzna rozpoznał trzech napastników.

Wskazani mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pruszkowskiej komendy. Okazało się, że wszyscy są pod wpływem alkoholu. Następnego dnia policja zatrzymała kolejną dwójkę napastników, których podczas okazania rozpoznali pokrzywdzeni. Podczas przesłuchania 17-letni Arkadiusz R., 18-letni Krystian S., 19-letni Damian Sz., 20-letni Artur L. oraz 22-letni Łukasz W. pytani o przyczynę napadu zgodnie stwierdzili, że pobili pokrzywdzonych, bo im się nie spodobali.

Wszyscy zatrzymani decyzją prokuratora zostali oddani pod dozór policyjny. Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.