Najlepsi maturzyści nagrodzeni – wśród nich absolwent z Milanówka

Region

Matura 2023 już dawno za nami, jednak dopiero na koniec listopada wyłoniono najlepszych maturzystów. 49 uczniów odebrało nagrody i gratulacje z rąk członkini zarządu województwa mazowieckiego – Elżbiety Lanc.

Organizatorami projektu „Matura na 100 procent” są Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Projekt ma charakter ogólnopolski i jest realizowany jako podsumowanie każdej edycji egzaminów maturalnych organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Adresowany jest do najlepszych maturzystów w Polsce.

W 10. edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent” znalazło się 290 maturzystów z całej Polski. Wśród nich – 49 z województwa mazowieckiego.

– W naszym regionie jest mnóstwo uzdolnionych, ambitnych i pracowitych młodych ludzi, dla których zdobywanie wiedzy jest nie tylko wyzwaniem, ale też przyjemnością. To potwierdza, że warto inwestować w rozwój edukacji, budowę nowych szkół i wyposażanie ich w nowoczesny sprzęt. Cieszę się, że my jako Samorząd Województwa Mazowieckiego mamy też w tym swój udział – powiedziała Elżbieta Lanc.

Wśród 49 nagrodzonych z Mazowsza znaleźli się absolwenci z placówek w m.in. Białobrzegach, Garwolinie, Józefosławiu, Legionowie, Łosicach czy Milanówku. Poza gratulacjami, każdy z nich otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys zł netto.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.