Najczęściej kradną Volkswageny

Region

Kradzieże samochodów to dość częste przestępstwa. Zgodnie z policyjnymistatystykami w ubiegłym roku wszczęto aż 16 915 postępowań w sprawie kradzieży. Jak się okazało złodzieje najchętniej wybierają pojazdy marki Volkswagen.

Zarzuty dotyczące kradzieży samochodu usłyszało ponad półtora tysiąca zatrzymanych, wśród nich blisko trzystu osobową grupę stanowili nieletni. Wartość wszystkich skradzionych samochodów oszacowano na 530 mln złotych, z czego odzyskano jedynie 40 mln. W gronie 2 000 podejrzanych znajdowało się jedynie 40 kobiet.

Według statystyk najczęściej kradzionymi autami były pojazdy marki Volkswagen. Aż dwa modele tego producenta – Passat i Golf – zajmują pierwsze miejsca w statystykach. Koleje dwa należą również do niemieckiej marki, jaką jest Audi (modele A4 i A6). Ciekawostką jest, że na wysokim, bo piątym miejscu znalazł się Fiat 126p.

Niestety kradzieżom bardzo ciężko jest zapobiec. Auta znikają z ulic, parkingów, garaży, a nawet ze stacji paliwowych. Możemy mieć jedynie nadzieje, że statystyki z bieżącego roku będą bardziej pozytywne, a odzyskanych z kradzieży aut będzie więcej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.