Na Zachodnim praca wre. Kolejne zmiany w funkcjonowaniu dworca. [FOTO]

Dworzec Zachodni od dłuższego czasu przechodzi gruntowną metamorfozę. Teraz podróżnych czekają kolejne zmiany. Jakie?

Chodzi o prace na peronie nr 5. Zostanie on wyłączony z ruchu i poddany rozbiórce – zarówno sam peron, jak i tory. Jak informuje Karol Jakubowski, rzecznik Polskich Linii Kolejowych – To przygotowania pod wykop, pod nowe podziemne przejście które połączy wszystkie perony na stacji.

Budowa ta wpłynie na kursowanie pociągów. Od 24 października część pociągów jeżdżących przez Dworzec Zachodni, zostanie przekierowana na Dworzec Gdański. Przed podróżą należy zapoznać się z aktualnym rozkładem jazdy – na stronie i w aplikacji portalpasazera.pl i na stronach przewoźników.

To także zmiany w komunikacji dworca od strony Alej Jerozolimskich. Do peronów 1-4 będzie można dojść tunelem, natomiast do peronów 6-9 będzie można dojść kładką. Wejście na nią będzie z peronu 4. Wszędzie będą prowadzić stosowne oznaczenia.

W międzyczasie powstają także trzy wiadukty kolejowe. Jeden z nich od wiosny ma usprawnić połączenia między Piasecznem i Służewcem a Wolą i Warszawą Gdańską. Powstają też kolejne segmenty dwóch wiaduktów koło stacji Warszawa Zachodnia. Ich betonowa konstrukcja pozwoli na bezkolizyjny przejazd pociągów górą i dołem – dodaje Jakubowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Na Zachodnim praca wre. Kolejne zmiany w funkcjonowaniu dworca. [FOTO]”

  1. joozio pisze:

    chcą zrobić przejście górą, a w Pruszkowie odwrotnie. Zlikwidowali przejście nad torami i trzeba się jak kret podziemiami przemykać. dodatkowo od początku przez te kafelki wyglądają jak miejskie toalety. A można było to lepiej zrobić, nawet samą kolorystyką kafelek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły