Na wakacje pojadą w późniejszym terminie

Pruszków

W ciągu tylko jednego miesiąca pruszkowscy policjanci zatrzymali 31 osób, które unikały odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Teraz najbliższe dni, miesiące a niektórzy z nich nawet lata spędzą w zakładach karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji KPP w Pruszkowie, zajmujący się m.in. realizacją nakazów doprowadzeń wydanych przez sąd, w czerwcu prowadzili intensywne działania, dzięki którym 31 osób nie uniknie odpowiedzialności karnej za łamanie prawa.

Najdłużej w więzieniu spędzi czas 27-latek, który za popełnione przestępstwa w ruchu drogowym, odbędzie  karę 3 lat pozbawienia wolności.

Nieopłacona grzywna również może okazać się zamieniona przez sąd na karę aresztu, o czym przekonała się 32-letnia kobieta. Mając jednak wciąż możliwość zapłacenia grzywny, uniknęła spędzenia w areszcie 4 dni.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.